Kup izazova nogometnog saveza, popularno poznat kao FA kup, godišnje je natjecanje u nokautiranju koje je započelo tijekom sezone 1871.-72. To je najstarije nacionalno nogometno natjecanje na svijetu, a organiziraju ga Liga nacija i Nogometni savez. Riječ je o najprestižnijem domaćem nogometnom natjecanju, a pobjedniku je prva nagrada. Čitajte dalje kako biste saznali više o natjecanju, uključujući i kako ga pobijediti. ทดลองเล่นสล็อตทุกค่ายฟรี Fishin Frenzy Fortune Spins Evo najboljih savjeta za osvajanje FAC-a.

FA Cup ima četiri kola, a tu je i ekstra preliminarni krug kvalifikacija. Turnir se održava prvog vikenda u studenom, a momčadi vrhunske profesionalne lige u natjecanje ulaze kao "minnows". To je rezultat kvalifikacijskih rundi, koje sprječavaju velike momčadi da se susreću s manjim momčadima. Trenutni nositelji natjecanja su Wigan Athletic koji je nedavno u finalu svladao Manchester City rezultatom 1-0. Ovo je sjajan način za gledanje finala kupa i izvrstan je način za uživanje u spektaklu.

FA kup je izvrsna prilika za natjecanje klubova svih standarda. Turnir je poznat po tome što je omogućio "minnowsima" da pobjeđuju velike klubove. Trenutni nositelji, Wigan Athletic, su iz četvrte lige i iznenađujuće su na kraju pobijedili u natjecanju. Osvojili su FA kup protiv Manchester Cityja u pobjedi 1-0. Ako želite vidjeti najbolje utakmice na turniru, trebali biste pogledati FA Cup. Nikad se ne zna tko će biti na vrhu!

FA kup je nokaut natjecanje. Natjecanje određuje domaći i gostujući teren slučajnim 'ždrijebom'. Amaterske i neligaške momčadi ulaze u FA kup u kolovozu. Veliki profesionalni timovi ulaze u natjecanje u siječnju. Ako su dvije momčadi izjednačene na kraju utakmice, repriza će se igrati na drugom stadionu. Posljednjih pet utakmica igra se u nedjelju. 2022. godine pobjednik će biti prva engleska momčad koja će osvojiti trofej.

FA Cup je turnir za momčadi svih standarda. Nastao je 1871. za promicanje Nogometne lige. Na inauguracijskom FA kupu, u kojem su sudjelovali Wanderersi, sudjelovalo je 15 momčadi, uključujući Crystal Palace. Finalna utakmica održana je na Kennington Ovalu, koji je sada dom slavnog stadiona Wembley. Turnir se igra istog dana, što natjecanje čini jedinstvenim i zanimljivim. Ako tražite mjesto za igranje u finalu, onda bi turnir mogao biti savršen za vas.

FA kup je otvoren za sve klubove ispod Nogometne lige. Najviša četiri razine automatski se kvalificiraju, dok je sljedećih šest razina moralo biti odigrano u prethodnoj sezoni u natjecanju FA Trophy ili FA Vase. No, novoosnovani klubovi ne mogu sudjelovati u natjecanju prve godine. Natjecanje je otvoreno za sve engleske momčadi i nije ograničeno na Premier ligu. FA kup je otvoren za sve momčadi koje igraju u engleskoj nogometnoj ligi.